Důležité informace - Předtím než se rozhodnete pro koupi konkrétního monitorovacího systému:

  1. Provozovatelem GPS (Global Positioning Systém) je Ministerstvo obrany USA.
  2. Do GPS je pro civilní použití úmyslně vnesena odchylka, která má zabránit zneužití GPS k teroristickým účelům.
  3. Obdobným systémem je např.. ruský Glon zda evropský GALILEO (ve výstavbě). GPS je však navzdory zmiňované úmyslné odchylce nejrozsáhlejší a nejspolehlivější systém.
  4. Přesnost určení polohy závisí na počtu satelitů na obloze nad územím. Počet satelitů a jejich aktuální umístění řídí Ministerstvo obrany USA. Např. po útocích 11.9.2001 byl GPS na určitou dobu pro civilní účely zcela vyloučen z provozu.
  5. GPS operátor nedokáže ovlivnit počet a rozmístění satelitů nad danou oblastí.
  6. Za účelem očekávané úspory, kterou má monitoring přinést, je vhodné vyhodnocovat údaje shromážděné monitorovacím systémem. Pokud víte předem, že údaje nebude nikdo vyhodnocovat a výsledkem nebude nikdo věnovat, nekupujte si ho!
  7. Nasazením monitorovacího systému a jeho vyhodnocováním získáte úsporu až 30%. Výše úspory závisí na několika ukazatelů, mj. hlavně na velikosti vašeho vozového parku a počtu ujetých km vašich firemních vozidel, či stavebních strojů.
  8. Údaje z monitorovacího systému jsou obvykle přenášeny přes GSM síť. Pokrytí sítí GSM může výrazně ovlivnit aktuálnost dat monitoroacieho systému.
  9. 90% nahlášených poruch monitorovacích systémů je způsobeno úmyslně - zaměstnanci.
  10. Konečná cena na pořízení monitorovacího systému závisí na vašich požadavků. Především, jaké výhody z námi nabízených přínosů si vyberete.

Po nasazení monitoringu, zejména systému s měřením a vyhodnocováním spotřeby, třeba počítat s nepřirozeným úbytkem zaměstnanců (resp. řidičů) a je třeba se na tento fakt včas připravit.

 

Jak  funguje MRI elektronická sonda máte k dispozíci v názorném videu tu!.